23 aastat kogemust, üle 160 ehitatud palkmaja
Meistri poolt valitud palgimaterjal
Eesti Puitmajaliit 12 aastat kuulumist Eesti Puitmajaliitu
Aasta tehasemaja 2015: Parim Käsitööpalkmaja

Palkmajade hinnad

„Mis üks palkmaja maksab?“ küsitakse meilt sageli. Paraku pole sellele sama lühikest vastust. Ainuüksi maja katuse hind võib olla väga erinev – kas valid lihtsama ja odavama viilkatuse või eelistad kallimat mansard- või kelpkatust?

Laias laastus sõltub ehituse hind konstruktsiooni keerukusest, suurusest, kasutusotstarbest ning asukohast. Palkseinte maksumuse määrab nurgatappide ja jooksvate palgimeetrite arv. Ka võib öelda, et nelinurkne hoone on odavam kui rohemate nurkadega.

Täpseks hinnapakkumiseks on vaja hoone ehitusprojekti. Ehitusprojektita saame koostada ligikaudse ehituseelarve, mis annab sulle näiteks võimaluse täpsustada soovitud palk- või vahvärkmaja mõõtmeid.

Palkmaja ligikaudne ehituseelarve

Ligikaudne hind arvestab hoone põrandpinda ruutmeetrites. Tänase ehitusturu nn „võtmed kätte“ paketi puhul maksab põrandaruutmeeter ligikaudu 1300€ (sh käibemaks).

See sisaldab käsitööpalkmaja ehitust alates vundamendist ja lõpetades siseviimistlustöödega. Kahekorruselise palkmaja puhul tuleks põrandaruutmeetri hind korrutada 1,5-ga.

Rõhutame, et ligikaudne ehituseelarve võib võrreldes tegeliku ehitushinnaga kõikuda 20-30%. Täpse hinnakalkulatsiooni eelduseks on hoone põhiprojekt, mis võimaldab kinnitada tegelikud ehitusmahud: alates materjali tellimisest kuni palkmaja paigaldamiseni.

Loe kindlasti ka juurde, kuidas palkmajade hinnapakkumisi võrrelda või telli endale põhjalik tasuta e-raamat teemal “Kuidas küsida palkmaja hinnapakkumist ja seda hinnata nii, et see püsiks õiges eelarves ja ajaraamis”

Küsimuste korral pöörduge meie poole konsultatsiooniks! Aega saab kokku leppida allpool oleva kontaktivormi kaudu või meile helistades. Lubame, et vastame 1 ööpäeva jooksul ja pakume välja konsultatsiooniajad.

Vaata meie tehtud palkmaju

Või loe levinud vigadest palkmajade tellimisel/tegemisel

Soovid kiiret vastust oma küsimustele?

Margus Soidla
Anna meile teada ja aitame su
küsimustele vastused leida.
Sinu e-kirjale vastab

Margus Soidla

Võid meile ka helistada+372 511 6172
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Võta meie eksperdiga ühendust Top